Teisipäev, 20. november 2018
 KANDIDAADID Ove Sander

OVE SANDER
Nõmme Rahu koguduse õpetaja, EELK Usuteaduse Instituudi rektor. Ove Sander on sündinud 4. mail 1970. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Nõo keskkooli 1988. aastal. Teoloogiahariduse omandas EELK Usuteaduse Instituudis aastatel 1988–1994. Magistrikraadi kaitses 1998. aastal USA-s AFLC Teoloogilises Seminaris, doktorikraadi 2005. aastal Tallinna Ülikoolis.
Loe lähemalt »

Küsimused peapiiskopikandidaatidele: Ove Sander
Ajaleht Eesti kirik
1. Praegu teatakse teid kui rektorit. Ometi olete alustanud maal ja tavalise koguduseõpetajana. Nii ei saa teile olla tundmatu mistahes tahk kirikuelus. Mida olete kaasa võtnud algusest, oma esimesest kogudusest? 1. Igal kogudusel on oma ainulaadne nägu ning elame kiirete muudatuste ajas, mis puudutavad sügavalt ka kirikuelu. Seega ei saa öelda, et kõik oleks mulle kirikus teada ja tuntud. Õpin pea iga päev midagi uut. Vastseliinast, oma esimesest kogudusest, olen kaasa võtnud arusaama, et vaid üheskoos – nii koguduse kui kogukonna liikmetega – on võimalik kirikut edasi viia. Teadmise, et koguduse traditsioonidesse ja liikmetesse tuleb suhtuda austuse ja täie tõsidusega. Ka kogemuse, et tulemuslikuks tööks on vaja eelkõige Jumala õnnistust, pere toetust ning koguduseliikmete eestpalvet.
Loe lähemalt »